Kultura | rozrywka | edukacja

Wokalista formacji Skangur i Chłopacy solo (zapowiedź)

„9 lat”, to tytuł debiutanckiej solowej płyty Mateusza Mijala, autora takich hitów jak „Niech się ludzie śmieją”, „Winny” czy „Za to co mam”. Z okazji premiery, Mijal spotka się z fanami w jasielskim Empiku w Galerii Jasło już w najbliższą środę, 27 kwietnia.

Mateusz Mijal Empik Jasło 2016

Nad materiałem na krążek muzyk pracował od kilku lat. Dzięki temu album został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Oprócz nowych kompozycji na płycie nie mogło zabraknąć najbardziej znanych piosenek Mijala. Wśród gości pojawiają się: Liber, Stachursky czy Wojciech Łuszczykiewicz, lider zespołu Video.
 
Mateusz Mijal urodził się w 1986 roku w Jaśle. Od najmłodszych lat próbował swoich sił w licznych konkursach i festiwalach młodych talentów. Ukończył krakowską Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w klasie trąbki. Brał udział w nagraniach studyjnych sekcji dętej grupy Ich Troje. Potem, przez niedługi czas, był wokalistą Skangura. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku występował z zespołem Dukat, by później dołączyć do formacji Chłopacy, a następnie skupić się na karierze solowej. 

27 kwietnia, godz. 18:00
Empik Galeria Jasło
Jasło, ul. Jana Pawła II 37

Empik to największa i najlepiej rozpoznawalna sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku, istnieje od ponad 65 lat. Empik organizuje ponad 1700 wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych rocznie, które gromadzą łącznie ok. 80 tysięcy uczestników. Są to przede wszystkim spotkania autorskie (w tym ponad 500 spotkań z autorami książek i 300 spotkań z muzykami), także koncerty i warsztaty (w tym ok. 400 warsztatów Przecinek i Kropka oraz 400 warsztatów kreatywnych).

W 221 salonach Empik (stan na 15.09.2015) oferuje dziesiątki tysięcy książek, płyt z muzyką, filmów, gier multimedialnych, czasopism, artykułów artystyczno-kreatywnych i papierniczych, zabawek edukacyjnych, gier planszowych, a także bilety na różnorodne wydarzenia. Empik jest częścią Grupy Empik Media & Fashion S.A. notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

(Empik)

SŁOWA KLUCZOWE