Na drogach

3-go Maja: najechanie na tył poprzedzającego pojazdu

Dwie osoby ucierpiały na skutek najechania na tył poprzedzającego pojazdu. Do kolizji doszło dzisiaj po południu na ulicy 3-go Maja w Jaśle. Kierująca jednym z samochodów wraz z dzieckiem zostali przetransportowani karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajęła się Policja.

Około godziny 12:45 na ulicy 3-go Maja w Jaśle (fragment przebiegającej przez nasze miasto drogi krajowej nr 28) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że miało ono miejsce na pasie ruchu prowadzącym w kierunku ulicy Metzgera. Na tył zbliżającego się do sygnalizacji świetlnej samochodu marki Seat Leon najechał drugi z pojazdów osobowych marki Opel Zafira.

Na skutek zderzenia ucierpiała kierująca jednym z pojazdów 40-letnia mieszkanka gminy Jasło oraz jej ośmioletni syn. Lekarz z przybyłego na miejsce specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego zdecydował o przetransportowaniu poszkodowanych do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Obydwoje trafili na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie przeszli kompleksowe badania diagnostyczne, które wykluczyły u nich poważne urazy.

Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

W związku z tym, że uszkodzone pojazdy zjechały na pobliski parking, ruch w tym miejscu odbywał się bez żadnych utrudnień.

Obsługą zdarzenia zajęli się funkcjonariusze Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji. Ponadto na miejsce została skierowana również sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Okoliczności kolizji są wyjaśniane w toku postępowania o wykroczenie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE