Informacje

81-letni motocyklista zginął w zderzeniu z ciężarowym Starem

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj rano w miejscowości Duląbka (gmina Dębowiec). W wyniku czołowego zderzenia motocykla z samochodem ciężarowym śmierć na miejscu poniósł kierujący jednośladem 81-letni mężczyzna. Na miejscu trwają czynności dochodzeniowe w tej sprawie.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Kilka minut po godzinie dziewiątej służby ratownicze zostały zaalarmowane o wypadku, do którego doszło w miejscowości Duląbka (gmina Dębowiec). Jak informuje st. asp. Piotr Wojtunik, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle „kierujący motocyklem marki ETZ, 81-letni mieszkaniec gm. Dębowiec jechał drogą powiatową od strony Duląbki w kierunku przysiółka Józefów. Na łuku drogi wyjechał na przeciwny pas zderzając się czołowo z samochodem ciężarowym marki Star.”

Obrażenia jakich w wyniku wypadku doznał motocyklista okazały się rozległe i mimo podjętych przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego medycznych czynności ratowniczych zmarł on na miejscu wypadku. Kierując samochodem ciężarowym, który podróżował sam, nie ucierpiał w zdarzeniu. Policjanci potwierdzili, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza zebrała materiał dowodowy w tej sprawie. Szczegółowe przyczyny i okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jaśle ciało poszkodowanego zostało zabezpieczone i przetransportowane do przyszpitalnego prosektorium, gdzie biegły lekarz medycyny sądowej przeprowadzi autopsję. Ponadto od zmarłego mężczyzny zostanie pobrany materiał w celu ustalenia stanu trzeźwości.

Miejsce tragicznego wypadku zostało zabezpieczone przez dwa zastępy straży pożarnej (po jednym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym w Dębowcu) oraz patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Droga powiatowa relacji Duląbka-Józefów była w tym miejscu całkowicie zablokowana.

smiertelny_Dulabka02

smiertelny_Dulabka03a

smiertelny_Dulabka04

smiertelny_Dulabka05

smiertelny_Dulabka06

smiertelny_Dulabka08

smiertelny_Dulabka09

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE