Kultura | rozrywka | edukacja

Czytanie w MBP w Jaśle uskrzydla! (zapowiedź)

Kreatywne zabawy, ciekawi goście, a przede wszystkim głośne czytanie, bo ono dodaje skrzydeł zasłuchanym dzieciom i czytającym dorosłym! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, jak co roku zaprasza na XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez „Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Czytanie uskrzydla

30 maja – 2 czerwca 2016 weźmiemy udział w niecodziennej akcji jasielskich służb mundurowych i spotkamy się z czytającymi policjantami, strażakami i strażnikami miejskimi.

3 czerwca uroczyście podsumujemy cały rok wspólnego czytania i bibliotecznych zajęć podczas pikniku „Książkowy kalejdoskop” w Filii nr 2.

Z kolei 6 czerwca uroczyście świętować będziemy 15 lat czytania dzieciom w jasielskiej MBP. Ze stacji głównej – Biblioteka ruszy tradycyjnie „Lokomotywa” J. Tuwima. Tego dnia także najmłodsi spotkają się z gościem specjalnym OTCD – Edytą Jungowską, z którą wspólnie zasłuchają się w żywe i pełne humoru opowieści o sympatycznej gromadce dzieci z książek Astrid Lindgren. 6 czerwca z Edytą Jungowską świętować będziemy także 5. Urodziny Klubu Czytających Rodzin.

Akcja odbywa się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

Partnerami w tegorocznej edycji XV OTCD są: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Piekarnia JW Jan Wątroba Barbara Wątroba.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE