Na drogach

Dachowanie w Cieklinie: kierująca w szpitalu

W miejscowości Cieklin, na drodze relacji Dębowiec-Folusz, doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn pojazd zjechał z jezdni, a następnie dachował. W wyniku doznanych obrażeń ciała kierująca pojazdem została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala, gdzie udzielana jest jej pomoc medyczna.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Po godzinie 17:30 służby ratownicze otrzymały sygnał o zdarzeniu drogowym w miejscowości Cieklin (gmina Dębowiec). Na miejsce zostały skierowane: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego (podstacja w Nowym Żmigrodzie), samochód ratownictwa technicznego (Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej), średni samochód ratowniczo-gaśniczy (Ochotnicza Straż Pożarna w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym w Dębowcu) oraz funkcjonariusze Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy Peugeot 206 jechał drogą powiatową relacji Dębowiec-Folusz. W miejscowości Cieklin kierująca pojazdem na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn utraciła panowanie nad kierownicą, w wyniku czego pojazd zjechał z jezdni, a następnie dachował.

W wyniku zdarzenia pokrzywdzona (kobieta podróżowała sama) doznała obrażeń ciała, w wyniku których musiała zostać przetransportowana przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Policjanci potwierdzili, że była trzeźwa.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz policyjny technik kryminalistyczny, który wykonał oględziny uszkodzonego pojazdu, sporządził szkic sytuacyjny oraz dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał dowodowy zostanie wykorzystany w późniejszym postępowaniu do kompleksowego wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku.

W czasie prowadzonych działań ruch na drodze powiatowej relacji Dębowiec-Folusz odbywał się wahadłowo.

dachowanie_Cieklin-02

dachowanie_Cieklin-03

dachowanie_Cieklin-04

dachowanie_Cieklin-05

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE