Na drogach

Działania „Boże Ciało 2016” w powiecie jasielskim

Od jutra w powiecie jasielskim rozpocznie się akcja pod kryptonimem „Boże Ciało 2016”. Policyjne działania będą trwać do niedzieli 29 maja. Na drogach powiatu pojawi się więcej patroli – policjanci będą pomagać kierowcom poprzez upłynnianie ruchu i eliminację niebezpiecznych zachowań uczestników dróg.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Jednym z zadań policjantów będzie ułatwienie ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby funkcjonariusze wyznaczą objazdy, poinformują kierowców o ewentualnych utrudnieniach, a gdy trzeba będzie, ręcznie pokierują ruchem. Policjanci radzą, by wybierając się w dłuższą drogę sprawdzić, czy trasy nie skomplikują np. prace remontowe.

Funkcjonariusze będą stanowczo interweniować wobec kierujących, którzy popełnią wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków. Ze zdecydowaną reakcją spotkają się przypadki nieprawidłowego wyprzedzania poruszającej się wolniej kolumny pojazdów, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, czy nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Wzmożone kontrole dotyczyć będą również stanu trzeźwości kierujących.

Istotnym zadaniem policjantów będzie także zabezpieczenie procesji w święto Bożego Ciała. W Jaśle na czas przejścia procesji nastąpi zmiana organizacji ruchu. W związku z uroczystościami, 26 maja w godz. 09:30 – 11:30 wyłączone z ruchu zostaną:

  • ul. Rynek – część wschodnia i północna,
  • ul. Piotra Skargi od skrzyżowanie z drogą na parking przy ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Rynek,
  • ul. Gołębia od skrzyżowania z ul. Rynek do skrzyżowania z ul. Gołębią.

Na czas przejścia procesji z kościoła Fara do kościoła O.O. Franciszkanów w godz. 11:00 – 12:30 wyłączone zostaną z ruchu:

  • ul. Rynek część zachodnia
  • ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Rynek do skrzyżowania z ul. Kołłątaja
  • ul. Kołłątaja
  • ul. 3-go Maja do skrzyżowania z ul. Chopina

Do uczestników uroczystości, w szczególności kierowców, apelujemy o wyrozumiałość, ostrożność i stosowanie się do poleceń służb mundurowych.

Policjanci przypominają także o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, w dniach:

  • 25 maja od godziny 18.00 do godziny 22.00
  • 26 maja od godziny 8.00 do godziny 22.00

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE