Informacje

Komisarz Jacek Krzyżak Komendantem Powiatowym Policji w Jaśle

Komisarz Jacek Krzyżak został Komendantem Powiatowym Policji w Jaśle. Rozkaz o powołaniu na to stanowisko wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Paweł Filipek. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu powiatu i miasta Jasła, wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Fot. © Komenda Powiatowa Policji w Jaśle
Fot. © Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

Wczoraj w Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wprowadzenia Nowego Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Ceremonia wprowadzenia odbyła się podczas uroczystej zbiórki. W spotkaniu wzięli udział m.in. Mariusz Sepioł – Starosta Jasielski, Ryszard Pabian – Burmistrz Miasta Jasła, Grzegorz Wanat – Prezes Sądu Rejonowego w Jaśle oraz przedstawiciele służb mundurowych i karda kierownicza jasielskiej komendy. Zaproszonych gości przywitał komisarz Jacek Krzyżak.

Po jego wystapieniu odczytano rozkaz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie o powołaniu komisarza Jacka Krzyżaka na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Kolejną częścią uroczystości było przywitanie się ze sztandarem jasielskiej jednostki policji, po czym kom. Jacek Krzyżak złożył meldunek Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle.

Następnie głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Paweł Filipek. Wręczył nowemu przełożonemu jasielskich policjantów rozkaz mianowania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Odczytał także list gratulacyjny Komendanta Wojewódzkiego Policji, w którym życzył wiele wytrwałości i energii w skutecznej realizacji obowiązków zawodowych.

Inspektor Paweł Filipek Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, który przez ostatni rok pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, podkreślił że jasielska jednostka znaczy dla niego bardzo wiele. Podziękował także za dotychczasową współpracę przedstawicielom samorządu powiatu i miasta Jasła, przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości, służbom mundurowym oraz kadrze kierowniczej i pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Nowy Komendant Powiatowy w Jaśle w swoim przemówieniu zadeklarował, że dołoży wszelkich starań by sprostać nowym wymaganiom, pracując na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu jasielskiego. Podkreślił również, że liczy na dobrą współpracę z lokalnymi samorządami oraz instytucjami współdziałającymi z policją, by bezpieczeństwo mieszkańców powiatu jasielskiego było wspólną ideą.

Po zakończeniu części uroczystej zbiórki, związanej z nominacją, głos zabrali zaproszeni goście, którzy dziękowali insp. Pawłowi Filipkowi za dotychczasową służbę i gratulowali nowemu komendantowi Policji w Jaśle wielu sukcesów zawodowych oraz dobrej współpracy.

Komisarz Jacek Krzyżak służbę w Policji pełni od 26 lat. Jednostką, w której rozpoczął pracę była jasielska komenda. Pełnił funkcję na różnych stanowiskach, m.in. przez 12 lat służył w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Od kwietnia 2009 roku był Naczelnikiem Wydziału Wspomagającego KPP w Jaśle. Od 2012 roku pełnił funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie. Komisarz Jacek Krzyżak ma 47 lat, jest żonaty, ma dwoje dzieci, 18 letniego syna i 20 letnią córkę. Żona nauczycielka uczy w II Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle. Interesuje się sportem, historią lotnictwa i dobrą książką.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE