Informacje

Majówka fitness na rzecz ciężko chorego Adriana (zapowiedź)

Na terenie naszego miasta prowadzona jest charytatywna zbiórka dla młodego jaślanina Adriana Chlebowskiego. Jedyną szansą na uratowanie życia 25-letniego Adriana jest operacja neurochirurgiczna, której koszt wynosi 60 tys. zł, a której sfinansowania odmówiło ministerstwo zdrowia.

Adrian mieszka w Jaśle razem z mamą, studiującą na co dzień w Łodzi 21-letnią siostrą i 87-letnim dziadkiem. Miał 16 lat, kiedy zdiagnozowano u niego chorobę genetyczną Huntingtona. W przebiegu tej choroby u chorego dochodzi do obumierania komórek mózgowych, przez to co staje się coraz bardziej niesamodzielny, wymaga opieki, potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach i traci stopniowo kontakt ze światem. Ta  nieuleczalna choroba, w Polsce występuje z częstotliwością 1 na 15 tys. osób.

W odpowiedzi na apel mamy Adriana Miasto Jasło pomaga w organizacji charytatywnych akcji, z których dochód przeznaczony zostanie na sfinansowanie operacji. Jedną z najbliższych z nich będzie „Majówka fitness dla Adriana”, która odbędzie się 14 maja. Dochód z opłat przeznaczony zostanie na sfinansowanie operacji.

Do tej pory udało nam się zebrać przy pomocy jasielskiego PCK – 10 tys. zł, dodatkowo fundacja, pod której opieką jest Adrian, ma na swoim koncie ok. 28 tys. zł. Ciągle jeszcze brakuje… Liczymy, że przyłączą się Państwo do naszej akcji.

Pieniądze można wpłacać również na specjalnie utworzone konto jasielskiego PCK:

Bank PEKAO S.A. o/Jasło
83124023371111000037285317
z dopiskiem „POMÓŻ ADRIANOWI”

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE