Sport | rekreacja | turystyka

Mistrzynie województwa z jasielskiej „Czwórki” pojadą na Mistrzostwa Polski

W Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle odbył się (17.05) Finał Wojewódzki w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych.

Fot. © archiwum Szkoły
Fot. © archiwum Szkoły

W zawodach finałowych, rozgrywanych systemem pucharowym, uczestniczyło cztery drużyny z województwa podkarpackiego, które wcześniej wygrały eliminacje i baraże tj.: Szkoła Podstawowa nr 4 z Jasła, Szkoła Podstawowa z Krasnego, Szkoła Podstawowa nr 6 z Mielca oraz Szkoła Podstawowa nr 2 ze Strzyżowa.

Ogromny sukces odniosła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, która zdobyła tytuł MISTRZYŃ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO i jednocześnie awans na Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Trenerem zwycięskiego zespołu jest Grzegorz Janusz – nauczyciel wychowania fizycznego i znany sędzia piłki siatkowej. Zespół z jasielskiej „czwórki” najpierw pokonał drużynę z Mielca, w a finale team ze Strzyżowa.

Zawody przebiegały w prawdzie sportowej atmosferze. Licznie zgromadzeni widzowie, z oddaniem i wielkim zaangażowaniem dopingowali zespoły. Wiele „zagrań” było na prawdziwie mistrzowskim poziomie, co podkreśla nieprzeciętne umiejętności młodych sportowców. Bloki, uderzenia z drugiej linii, akcje „przy siatce”, podbicia tuż przy podłodze, wspaniałe serwy i inne kombinacje wywoływały gromkie brawa widzów. Emocje udzielały się widzom, zawodnikom i ich trenerom. Wszystkie drużyny wykazały się dużymi umiejętnościami.

Gratulujemy trenerom i opiekunom, dzięki którym rośnie kolejne pokolenie siatkarek, które już niedługo zapełni światowe areny. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i puchary. Zawody pokazały, jaką wielką potrzebą było oddanie nowej sali gimnastycznej w SP nr 4 w Jaśle.

Mistrzowski zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle wystąpił w składzie: Karolina Kopera, Joanna Bernacka, Oliwia Solarz, Julia Myśliwiec, Maja Szot, Klaudia Myśliwiec, Wiktoria Janusz, Weronika Mastej, Iga Gałuszka, Julia Madej.

Gratulujemy dziewczętom i trenerowi Grzegorzowi Januszowi wspaniałego sukcesu. „Czwórka” i całe Jasło jest z was dumne. Teraz powodzenia na Mistrzostwach Polski w Głuchołazach. Trzymamy kciuki.

Kolejność zespołów:
1 miejsce – SP nr 4 Jasło – MISTRZ WOJEWÓDZTWA
2 miejsce – SP nr 2 Strzyżów
3 miejsce – SP nr 6 Mielec
4 miejsce – SP Krasne

(SP nr 4 w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE