Na drogach

Na drodze relacji Jareniówka-Jabłonica zderzyły się dwa pojazdy

Dzisiejszego popołudnia służby ratownicze interweniowały w miejscowości Bączal Górny (gmina Skołyszyn), gdzie na skrzyżowaniu dróg doszło do groźnie wyglądającego zderzenia samochodów: osobowego i dostawczego. Podróżujące jednym z pojazdów dziecko zostało zabrane przez załogę Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Wstępnie, nie doznało ono poważnych obrażeń ciała.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Około godziny 15:35 w miejscowości Bączal Górny (gmina Skołyszyn) na skrzyżowaniu dróg powiatowych relacji Jareniówka – Jabłonica – gr.woj. oraz Lipnica Górna – Wróblowa doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia, w którym uczestniczył samochód osobowy Volkswagen Sharan oraz dostawcze Iveco. Na skutek czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów Volkswagen został zepchnięty z jezdni do przydrożnego rowu, natomiast Iveco znajdowało się na pasie jezdni w kierunku Lipnicy. W chwili obecnej trwają policyjne czynności zmierzające do ustalenia kto i z jakich przyczyn doprowadził do tej kolizji.

Na miejsce zdarzenia zostały skierowane dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy), samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, średni samochód ratowniczo-gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym w Skołyszynie oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego i Posterunku Policji w Skołyszynie.

Po przebadaniu przez załogi karetek Pogotowia Ratunkowego uczestników kolizji, do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle została przetransportowana jedna osoba (dziecko podróżujące samochodem osobowym).

Kierowcy byli trzeźwi.

Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

kolizja_Baczal02

kolizja_Baczal03

kolizja_Baczal04

kolizja_Baczal05

kolizja_Baczal06

kolizja_Baczal07

kolizja_Baczal08

kolizja_Baczal09

kolizja_Baczal10

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE