Na drogach

Nie zatrzymał się do kontroli

Dachowaniem pojazdu zakończył jazdę 24-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Kierujący osobowym BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 45 km/h, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Chwilę później stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Wczoraj około godz. 12. w Skołyszynie na drodze krajowej nr 28 policjanci wykonali pomiar prędkości jadącego z przeciwka osobowego BMW. Policyjny wideorejestrator wskazał, że kierujący tym pojazdem w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 45 km/h. Funkcjonariusze ruszyli za samochodem używając sygnałów uprzywilejowanych i próbowali zatrzymać kierującego dając mu sygnały do zatrzymania. Ten jednak przyspieszył i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilku kilometrów, stracił panowanie nad samochodem i wypadł z jezdni. Samochód wjechał do rowu i przewrócił się na dach.

Kierowca był trzeźwy, nie doznał obrażeń. Funkcjonariusze ustalili, że jest nim 24-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce odpowie za przekroczenie prędkości, niezatrzymanie się do kontroli oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku czynności wyjaśniających to wykroczenie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE