Informacje

Pielgrzymka: ciągnik rolniczy przygniótł 75-letniego mężczyznę

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmierci 75-letni mieszkańca gminy Osiek Jasielski. Dzisiaj jego ciało zostało odnalezione przez członków rodziny na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Pielgrzymka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że uległ on wypadkowi na ciągniku rolniczym.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Dzisiaj, po godzinie dziewiątej, do służb ratowniczych wpłynęła informacja o wypadku z udziałem ciągnika rolniczego, do którego doszło na terenie kompleksu leśnego przylegającego do miejscowości Pielgrzymka (przysiółek Kłopotnica) w gminie Osiek Jasielski. Do działań ratowniczych została zadysponowana sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pielgrzymce, a także funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

Z uwagi na trudną dostępność do miejsca zdarzenia, część drogi ratownicy musieli pokonać pieszo. Po dotarciu okazało się, że doszło do przewrócenia ciągnika rolniczego marki Wladimirec. Obok uszkodzonego pojazdu znajdowało się ciało mężczyzny, który niestety już nie żył.

W tej chwili policjanci z grupy operacyjno-dochodzeniowej prowadzą czynności. Na miejscu jest też prokurator Prokuratury Rejonowej w Jaśle. Czynności mają zmierzyć do ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Na tą chwilę nie mamy informacji co do przyczyn tego zdarzenia. Policjanci wciąż pracują na miejscu i wyjaśniają wszelkie jego okoliczności – poinformował nas st. asp. Piotr Wojtunik, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Na podstawie wstępnych oględzin wykluczono, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Zmarły to 75-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski.

20160518-02

20160518-03

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE