Na drogach

Podsumowanie majowego weekendu

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w czasie działań „Majowy Weekend 2016”. W porównaniu z ubiegłoroczną akcją było bezpieczniej. Od minionego piątku do wtorku nie doszło do wypadku drogowego, policjanci interweniowali w związku z 5 kolizjami. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Głównym zadaniem policjantów w trakcie działań „Majowy Weekend 2016”, podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami, było dbanie o porządek oraz bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Od 29 kwietnia do 3 maja, w działaniach brali udział funkcjonariusze ruchu drogowego oraz służb patrolowych.

W tym czasie na drogach powiatu jasielskiego nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci interweniowali w związku z 5 kolizjami drogowymi. Jedna miała miejsce na terenie Jasła, pozostałe cztery w Świerchowej, Nienaszowie, Cieklinie i Nawisu Kołaczyckim. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną ich przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa oraz niedostosowanie prędkości do panujących warunków.

Niestety niektóre osoby, pomimo informacji o tym, że jednym z priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, zdecydowały się usiąść za kierownicą, mimo że wcześniej piły alkohol. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

W ubiegłym roku podczas „Majowego Weekendu” na drogach powiatu jasielskiego odnotowano 2 wypadki drogowe, policjanci zatrzymali wówczas więcej nietrzeźwych kierowców.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE