Na drogach

W wypadku na „stopach” znów ucierpiały osoby

Trzy osoby ucierpiały na skutek wypadku, który miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego z Szopena w Jaśle. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez kierującą jednym z pojazdów. Szczegółowe ustalenia w tej sprawie prowadzi Policja.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Dzisiaj popołudniu, po godzinie szesnastej, służby ratownicze zostały poinformowane o zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego i Szopena w Jaśle. Na miejsce zostały skierowane: samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, dwa podstawowe zespoły ratownictwa medycznego oraz policjanci ruchu drogowego.

Kierujący działaniami ratowniczymi Dariusz Łaba z jasielskiej straży pożarnej poinformował nas, że w wyniku wypadku ucierpiały trzy osoby podróżujące pojazdami.

Jedna osoba znajdowała się przy samochodzie Hyundai. Ucierpiały również dwie osoby podróżujące Audi. Zostały one zabrane przez karetki Pogotowia Ratunkowego. Nasze działania polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, udzieleniu osobom poszkodowanym pomocy przedmedycznej i ich przekazaniu służbom medycznym. Zakończymy je po wykonaniu policyjnych ustaleń. – powiedział nam.

Według początkowych ustaleń przyczyną zaistnienia tego zdarzenia drogowego było najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Samochód marki Audi A3 poruszał się ulicą Szopena od strony Kościoła Ojców Franciszkanów. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Ujejskiego kierująca pojazdem nie dostosowała się do obowiązującego w tym miejscu pionowego i poziomego oznakowania jezdni, doprowadzając do czołowo-bocznego zderzenia się z jadącym prawidłowo samochodem marki Hyundai Santa Fe.

Kierujące pojazdami były trzeźwe. Po przewiezieniu ich przez karetki Pogotowia Ratunkowego do szpitala przeszły kompleksowe badania diagnostyczne. Obrażenia ciała, jakich doznały, są typowe dla tego typu zdarzeń: to m.in. uraz głowy, klatki piersiowej i kręgosłupa. Niemniej jednak ich życiu na szczęście nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Panie odmówiły dalszej obserwacji i zostały wypisane do domów.

Policjanci ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej wykonali oględziny miejsca wypadku i uszkodzonych pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną, powiadomili też zarządcę drogi o uszkodzonym znaku drogowym informującym o przejściu dla pieszych.

W związku z tym, że jeden z uszkodzonych pojazdów częściowo zablokował skrzyżowanie, mundurowi musieli w tym miejscu wprowadzić na czas wykonywanych czynności ruch wahadłowy.

Szczegółowe przyczyny będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Ujejskiego_wypadek-15

Ujejskiego_wypadek-14

Ujejskiego_wypadek-13

Ujejskiego_wypadek-12

Ujejskiego_wypadek-11

Ujejskiego_wypadek-10

Ujejskiego_wypadek-09

Ujejskiego_wypadek-08

Ujejskiego_wypadek-07

Ujejskiego_wypadek-05

Ujejskiego_wypadek-04

Ujejskiego_wypadek-03

Ujejskiego_wypadek-02

Ujejskiego_wypadek-16

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE