Na drogach

Zderzenie dwóch pojazdów w Zarzeczu; dachowanie w Czeluśnicy

W Zarzeczu na drodze wojewódzkiej relacji Jasło-Nowy Żmigród doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego ucierpiała jedna osoba. Chwilę później w Czeluśnicy kierowca samochodu osobowego wpadł w poślizg, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu i przewrócił pojazd na dach. Mężczyźnie nic się nie stało. Od rana służby ratownicze interweniują w związku ze zdarzeniami drogowymi, których jednym z czynników wywołujących jest „uśpienie” czujności kierowców związane z intensywnymi opadami deszczu przechodzącymi przez nasz powiat.

W miejscowości Zarzecze (gmina Dębowiec) – kilka minut po godzinie piętnastej – doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na ostrym łuku drogi wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło – Nowy Żmigród zderzyły się: Volkswagen Golf oraz BMW. Siłą uderzenia drugi z pojazdów został zepchnięty z jezdni.

Ranna została jedna osoba. 33-letni mieszkaniec Jasła, w stanie przytomnym, po zaopatrzeniu medycznym został przetransportowany karetką Pogotowia Ratunkowego (zespół ratownictwa medycznego P7) do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie udzielana jest mu pomoc medyczna. Według wstępnych informacji – jego życiu nic nie zagraża, a obrażenia są jedynie powierzchowne.

Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy straży pożarnej (po jednym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym w Dębowcu) oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, którzy zajęli się szczegółowym wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia.

Stróże prawa ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych oraz czynności dochodzeniowych ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

kol_Zarzecze01

kol_Zarzecze02

kol_Zarzecze03

kol_Zarzecze04

kol_Zarzecze05

kol_Zarzecze06

kol_Zarzecze07

kol_Zarzecze08

kol_Zarzecze09

Chwilę później miało miejsce kolejne zdarzenie – tym razem na terenie gminy Tarnowiec. W miejscowości Czeluśnica (droga powiatowa nr 1850R Jasło – Łajsce – Zręcin) kierujący samochodem osobowym marki Skoda Felicia – prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości pojazdu do panujących na jezdni warunków atmosferycznych – utracił panowanie nad kierownicą. W efekcie samochód wpadł w poślizg, zjechał z jezdni i przewrócił się na bok. Mężczyźnie, który podróżował sam, udało się wydostać z uszkodzonej karoserii pojazdu jeszcze przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych.

Po przebadaniu przez lekarza specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego okazało się, że w wyniku dachowania samochodu nie doznał on poważnych obrażeń ciała.

Na miejsce zostały skierowane trzy zastępy straży pożarnej (po jednym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym w Tarnowcu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeluśnicy).

Funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy na polecenie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji udali się na interwencję, za spowodowanie kolizji drogowej ukarali 40-letniego mieszkańca Jasła mandatem karnym kredytowanym oraz punktami karnymi.

Droga w tym miejscu była nieprzejezdna wyłącznie na czas prowadzonych działań ratowniczych.

kol_Czelusnica01

kol_Czelusnica02

kol_Czelusnica03

kol_Czelusnica04

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE