Kultura | rozrywka | edukacja

BIBLIOletnisko 2016 w MBP w Jaśle (zapowiedź)

Chciałbyś poznać krainy po drugiej stronie tęczy? Dowiedzieć się gdzie mieszkają bajki i co kryje się w morskich głębinach? A może interesuje cię świat dinozaurów? Będziesz miał okazję zaspokoić ciekawość i odkryć tajemnice z tej i nie z tej ziemi. Od 6 lipca Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle rozpoczyna cykl wakacyjnych zajęć – BIBLIOletnisko 2016, na który zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat.

Podczas cotygodniowych zajęć, dzięki głośnemu czytaniu, poznamy twórczość współczesnych pisarzy dla dzieci, odkryjemy radość z dobrej zabawy i zdobędziemy wiedzę o świecie.

W Strefie Innowacji przekonamy się jak wygląda świat Po drugiej stronie tęczy. Ze stonogą Fruzią wyruszymy na poszukiwanie Literozwierza. Zabierzemy ze sobą walizki pełne humoru, które pomogą nam wesoło się bawić podczas kreatywnej zabawy. Dowiemy się jakie marzenia ma tęcza i czym jest stomachion.

W Filii nr 1, Na schodach wyobraźni wyczarujemy cuda z przydrożnych kamieni, nauczymy się malować palcami. Poszukując mieszkańców bajek, odsłonimy arkana sztuki teatrzyku kamishibai. Przygotujemy też rewię letniej mody, tworząc oryginalne stroje z gazet.

Wraz z Filią nr 2 otworzymy Stragan rozmaitości, wytropimy tajemnice zwierząt i przeprowadzimy niezwykłe eksperymenty. Staniemy się konstruktorami sensorycznych zabawek i sfotografujemy wakacyjne wspomnienia.

Filia nr 3 zaprosi nas na Prehistoryczne wędrówki, podczas których sprawdzimy, jak wyglądała ziemia, gdy rządziły nią dinozaury, podpatrzymy ich zwyczaje oraz poszukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego wyginęły. Spotkania rozpoczną się piknikiem Polski-Pomysłowo opowiadany 8 lipca (piątek) o godz. 12.00.

Z powodu ograniczeń lokalowych, a także w trosce o jakość prowadzonych zajęć oraz komfort i bezpieczeństwo uczestników obowiązuje rezerwacja miejsc na spotkania w poszczególnych placówkach drogą elektroniczną, telefonicznie lub osobiście do 4 lipca (poniedziałek) br.:

  • Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Kołłątaja 1, 13 446 26 02 wew. 35, dzieci@mbp.jaslo.pl)
  • Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34, 13 445 58 57, filia1@mbp.jaslo.pl)
  • Filia nr 2 (ul. Kopernika 8, 13 446 90 01, filia2@mbp.jaslo.pl)
  • Filia nr 3 (ul. Szopena 22, 13 446 52 25, filia3@mbp.jaslo.pl).

Maksymalna liczba uczestników zajęć w poszczególnych placówkach wynosi:

  • Oddział dla Dzieci i Młodzieży – 15 miejsc;
  • Filia nr 1 – 8 miejsc;
  • Filia nr 2 – 10 miejsc;
  • Filia nr 3 – 10 miejsc.

Szczegółowy harmonogram zajęć, regulamin oraz deklaracja uczestnictwa dostępne na stronie www.mbp.jaslo.pl. Zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie!

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE