Na drogach

Ciężarówka na boku: kierowca i pasażer poszkodowani

Dwie osoby ucierpiały na skutek wypadku, do którego doszło dzisiaj popołudniu na drodze powiatowej relacji Dębowiec-Folusz. Samochód ciężarowy z nieznanych na chwilę obecną przyczyn zjechał z jezdni na pobocze, po czym przewrócił się na prawy bok. W wyniku doznanych obrażeń ciała kierujący pojazdem, jak i podróżujący z nim pasażer zostali przetransportowani karetkami Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Kilka minut po godzinie siedemnastej do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem samochodu ciężarowego marki Iveco na drodze powiatowej pomiędzy Dębowcem, a Cieklinem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poruszał się on od strony Folusza. W pewnym momencie – z nieznanych na chwilę obecną przyczyn – zjechał nagle z jezdni na pobocze, po czym uderzył w pień drzewa. Pojazd obrócił się w kierunku przeciwnym do toru jazdy, a następnie przewrócił się na prawy bok. W kabinie znajdowało się dwóch mężczyzn. Na skutek wypadku doznali oni obrażeń ciała.

Rannym pomocy udzielili strażacy z Jasła, którzy przybyli na miejsce zdarzenia jako pierwsi. Mężczyznom będącym w stanie przytomnym założono na szyje kołnierze ortopedyczne, ułożono ich na deskach ortopedycznych, a następnie udzielano im wsparcia psychicznego do momentu przyjazdu karetek Pogotowia Ratunkowego. Następnie zostali oni przetransportowani do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie na tamtejszym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przechodzą szczegółowe badania zlecone przez lekarza dyżurnego.

Do działań na miejscu zdarzenia zostały zaangażowane następujące służby: sekcja ratownictwa chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Dębowcu, dwa zespoły ratownictwa medycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (specjalistyczny i podstawowy) oraz patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Droga powiatowa między Dębowcem, a Cieklinem (przez las) jest częściowo zablokowana, ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. Policjanci zabezpieczają ślady i sporządzają stosowną dokumentację potrzebną do późniejszego postępowania wyjaśniającego w tej sprawie.

cieklin_ciezarowka02

cieklin_ciezarowka03

cieklin_ciezarowka04

cieklin_ciezarowka05

cieklin_ciezarowka06

cieklin_ciezarowka07

cieklin_ciezarowka08

cieklin_ciezarowka09

cieklin_ciezarowka10

cieklin_ciezarowka11

cieklin_ciezarowka12

cieklin_ciezarowka13

cieklin_ciezarowka14

cieklin_ciezarowka15

cieklin_ciezarowka16

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE