Sport | rekreacja | turystyka

Grad medali dla judoków UKS MOSiR Jasło

W Kopalni Soli w Bochni odbył się (18-19.06) XIX Międzynarodowy Turniej JUDO. Są to bardzo mocne zawody i dlatego nie mogło tam zabraknąć zawodników UKS „MOSiR” Jasło.

Fot. © archiwum Klubu
Fot. © archiwum Klubu

Walki prowadzone były w niecodziennej i wyjątkowej scenerii, w Komorze Ważyn – 248 metrów pod ziemią. Na zawodach zjawiło się ponad 600 zawodników z ponad 50 klubów i 11 krajów:  Węgier, Słowenii, Niemiec, Estonii, Chorwacji, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy, Ukrainy i całej Polski.
 
Nasz klub UKS MOSiR Jasło reprezentowało 13 zawodników, którzy pokazali się z jak najlepszej strony, zdobywając 5 medali. Złotymi medalistami zostali: Jakub Piątek, Gabriela Kwaśny, Julia Wojdyła. Drugie miejsce zajęła Karolina Żebracka. Brązowy medal przypadł dla: Karoliny Gustek i Weroniki Augustowskiej. Na piątym miejscu, po bardzo ciężkich walkach, uplasowali się: Alan Nowak, Kasper Krzakiewicz, Kamila Musiał.

Niestety, nie wszystkim udało się przebrnąć przez walki eliminacje, grupy wagowe i wiekowe były bardzo liczne i wystarczył jeden mały błąd, który eliminował z dalszych rozgrywek. Walkom eliminacyjnym nie podołali: Dominika Płaziak, Szymon Sudyka, Maja Kwaśny, Dominika Dybaś. Wielkie gratulacje za wspaniałą postawę sportową i na pewno duża nauka na przyszłe starty.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich chętnych zawodników była możliwość zwiedzenia z przewodnikiem tej najstarszej kopalni soli. Serdeczne podziękowanie dla rodziców za pomoc w wyjeździe oraz sponsorom, którzy pomagają w rozwoju tych młodych adeptów.

(UKS „MOSiR” Judo Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE