Informacje

II Zmotoryzowany Rajd na Górę Liwocz (zapowiedź)

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju na Górze Liwocz ksiądz Gerard Stanula oraz Józef Biernacki i Roland Szafarz z Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego serdecznie zapraszają do udziału w drugim Zmotoryzowanym Rajdzie „Śladami Jana Pawła II”. Wydarzenie, które odbędzie się 25 czerwca (sobota) o godzinie trzynastej, wpisuje się w obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Zaproszenie kierowane jest głównie do sympatyków samochodów terenowych i motocykli oraz ich rodzin, ale także do wszystkich mieszkańców naszego regionu. Głównym celem wydarzenia jest upamiętnienie przypadającej w tym roku okrągłej – 1050. rocznicy Chrztu Polski, jak również integracja lokalnej społeczności, promocja walorów turystycznych, przyrodniczych i krajobrazowych powiatu jasielskiego. Rajd został zaplanowany na sobotę 25 czerwca.

O godzinie trzynastej u podnóża Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju na górze Liwocz (562 m. n. p. m.) zostanie odprawiona uroczysta msza święta, której przewodniczył będzie kustosz tego miejsca ksiądz Gerard Stanula. Podczas niej będziemy się modlić za wszystkich uczestników zmotoryzowanej pielgrzymki oraz ich rodzin. Każdy z nich wyniesie na szczyt góry swoje troski dnia codziennego. W trakcie eucharystii szczególną intencję będziemy wznosić za zmarłego w styczniu br. śp. Krzysztofa Godka, naszego nieodżałowanego przyjaciela, współzałożyciela i wiceprezesa Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. Nie zapomnimy też o patronie naszej pielgrzymki – Ojcu Świętym Janie Pawle II, którego postać została upamiętniona na Liwoczu w formie pomnika. – informuje Józef Biernacki, współorganizator wydarzenia.

II Zmotoryzowany Rajd na Górę Liwocz

Po zakończonej mszy świętej na szczycie góry, w wyznaczonym miejscu rekreacyjnym, odbędzie się spotkanie integracyjne z udziałem uczestników pielgrzymki. Wspólne pieczenie kiełbasy przy grillu będzie wspaniałą okazją do wymiany poglądów, a także odskocznią od codziennej rzeczywistości. Będą oni mieli również możliwość zwiedzenia wieży widokowej, z której – przy sprzyjającej pogodzie – można podziwiać panoramę na Jasło i okoliczne miejscowości.

Udział w Rajdzie jest odpłatny i wynosi 20 złotych od osoby. W cenę wliczony jest ciepły posiłek i napoje (kawa, herbata), a także drewniany medal z pamiątkową grawerką i pocztówka z góry Liwocz. Wpisowe będzie pobierane od uczestników bezpośrednio na miejscu. Zainteresowanych obowiązują wcześniejsze zapisy na specjalnym formularzu (dostępny tutaj), na którym należy podać markę pojazdu, imię i nazwisko oraz liczbę osób, które będą brały udział w wydarzeniu. Jest to niezbędne, ponieważ organizatorzy muszą wcześniej przekazać niezbędną informację do zarządcy szlaku prowadzącego na szczyt góry. Wypełniony dokument należy przesłać bezpośrednio na adres poczty elektronicznej: jozef@jkmird.pl.

W pierwszej edycji rajdu, który odbył się z naszej inicjatywy pod koniec września ubiegłego roku, na szczyt Magury Wątkowskiej w Beskidzie Niskim wyruszyła blisko setka uczestników. Liczymy na Państwa obecność z nami w dniu 25 czerwca. – powiedział Józef Biernacki.

Dla pielgrzymów dojazd na górę Liwocz będzie obowiązywał od drogi powiatowej relacji Jasło – Brzyska – Błażkowa.

Organizatorzy informują, że spotkanie odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. W związku z tym w razie wcześniej przewidywanych na ten dzień opadów deszczu apelują o zabranie ze sobą na szlak turystyczny odpowiedniego ekwipunku (wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową, kijki spacerowe, itp.).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: wójt gminy Brzyska Rafał Papciak oraz prezes Zarządu Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Stanisław Radzik.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego oraz u Józefa Biernackiego – telefon (+48) 602 581 659, e-mail jozef@jkmird.pl.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE