Informacje

Jasielscy policjanci zatrzymali oszusta

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, oszukiwał mieszkańców powiatu jasielskiego. Podając się za urzędnika wręczał wycofane z obiegu banknoty obcych państw, żądając wydania reszty w złotówkach. Decyzją Sądu Rejonowego w Jaśle, 46-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle pracowali nad sprawą 46-latka, który między innymi na terenie powiatu jasielskiego, dokonywał oszustw. Mężczyzna odwiedzał osoby w podeszłym wieku. Podawał się za urzędnika, twierdził że przekazuje pokrzywdzonym pieniądze w postaci banknotów Euro, m.in. za dopłatę do leków i emerytury lub za zwrot kosztów leczenia. W zamian żądał wydania reszty w złotówkach. Tak naprawdę 46-latek wręczał zakupione w sklepach numizmatycznych, wycofane z obiegu banknoty różnych państw, które nie miały żadnej wartości. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna wykorzystując nieuwagę jednej z pokrzywdzonych osób, dokonał kradzieży biżuterii oraz sprzętu RTV.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Przyznał się do tych czynów, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na objęcie 46-letniego mężczyzny tymczasowym aresztem na okres trzech miesięcy.

W związku z tym, że sprawa ma charakter rozwojowy, apelujemy by osoby, które próbowano w ten sposób oszukać lub zostały w podobny sposób oszukane, zgłaszały ten fakt w Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE