Na drogach

Kierujący jednośladami ucierpieli w wypadkach

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, które miały miejsce wczoraj na terenie powiatu jasielskiego. W obu z nich ucierpieli kierujący jednośladami – rowerzysta i motocyklista. Poszkodowani trafili do jasielskiego szpitala, w którym z uwagi na charakter doznanych obrażeń ciała musieli pozostać na dalszym leczeniu.

Do pierwszego z wypadków doszło w południe na terenie Osieka Jasielskiego. Według policyjnych ustaleń kierująca samochodem osobowym Nissan Micra podczas wykonywania manewru skrętu w drogę poprzeczną potrąciła rowerzystę. 81-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski upadł na jezdnię doznając poważnych obrażeń ciała. Poszkodowany został przetransportowany karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. 43-letnia mieszkanka gminy Osiek Jasielski, która siedziała za kierownicą pojazdu, była trzeźwa. Od rowerzysty policjanci musieli pobrać krew do badań w celu ustalenia stanu trzeźwości.

Na miejscu działań interweniowały: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (podstacja w Nowym Żmigrodzie), dwa zastępy straży pożarnej (po jednym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej) oraz patrol ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Fot. © Policja
Fot. © Policja

Dwie godziny później służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o kolejnym wypadku, tym razem na terenie Nienaszowa w gminie Nowy Żmigród. Policjanci wstępnie ustalili jego przebieg. – Kierująca oplem corsą, 24-letnia mieszkanka gminy Nowy Żmigród, wyjeżdżając z prywatnej posesji nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu motocykliście, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. – informuje st. asp. Piotr Wojtunik, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

21-latek z powiatu krośnieńskiego, który poruszał się jednośladem, został przetransportowany do szpitala w Jaśle. Uczestnicy tego wypadku byli trzeźwi.

Do działań zostały zaangażowane: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (podstacja w Nowym Żmigrodzie), dwa zastępy straży pożarnej (po jednym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysej Górze) oraz patrol ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Na miejscu obu zdarzeń pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Śledczy zabezpieczyli ślady, sporządzili oględziny uszkodzonych pojazdów, wykonali potrzebne szkice i dokumentację fotograficzną. Szczegółowe okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonych postępowań.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE