Kultura | rozrywka | edukacja

Policjanci czytali dzieciom

„Cała Polska czyta dzieciom” – to akcja, którą w Jaśle organizuje Miejska Biblioteka Publiczna. Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku także włączyli się do niej policjanci. Przedszkolaki, które odwiedziły jasielską komendę wysłuchały wierszy Juliana Tuwima. Oprócz głośnego czytania, funkcjonariusze przygotowali dla nich wiele atrakcji.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

Od 29 maja do 5 czerwca, trwa XV ogólnopolski tydzień czytania dzieciom pod hasłem „czytanie uskrzydla”. Z tej okazji, aby promować ideę głośnego czytania dzieciom Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zainicjowała m.in. spotkanie policjantów z najmłodszymi czytelnikami. Uczniowie, którzy wczoraj odwiedzili jasielską komendę wysłuchali wierszy Juliana Tuwima.

Kolejną atrakcją, którą przygotowali funkcjonariusze dla dzieci było spotkanie z technikami kryminalistyki, którzy opowiedzieli o swojej pracy, pokazali jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa i tłumaczyli do czego one służą. Podczas spotkania mali goście uwiecznili odciski swoich palców na foli kryminalistycznej.

Kolejnym punktem programu był pokaz sprzętu policyjnego oraz elementów wyposażenia policjanta. Największą jednak frajdą dla zwiedzających była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego oraz zabawy z misiem. Na pożegnanie dzieci otrzymały od policjantów słodycze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE