Na drogach

Policjant ujął nietrzeźwego sprawcę kolizji

Niecodzienną interwencję przeprowadził będący poza służbą policjant z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie. Funkcjonariusz najechał na zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów. Widząc, że jeden z uczestników kolizji oddala się z miejsca, podjął pościg i zatrzymał sprawcę. Okazało się, że uciekający mężczyzna był pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło wczoraj w Kątach przed godz. 15. Interweniujący policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał na skrzyżowanie, zderzając się z osobowym seatem. W wyniku zdarzenia pasażerka seata została zabrana do szpitala, na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Kierowca volkswagena, 45-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród, wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać. Na szczęście w tym rejonie przejeżdżał, będący poza służbą, funkcjonariusz Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie. Policjant natychmiast podjął pościg i zatrzymał uciekiniera, a następnie przekazał go przybyłym na miejsce funkcjonariuszom. Okazało się, że kierowca volkswagena był pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,9 promila alkoholu.

45-latek stracił prawo jazdy. Wkrótce odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.

(KPP w Jaśle)

Back to top button