Informacje

Śmigłowiec LPR przyleciał po rannego mężczyznę przygniecionego przez ciągnik rolniczy

38-letni mężczyzna został ranny w wyniku wypadku, do którego doszło dzisiaj popołudniu w miejscowości Desznica (gmina Nowy Żmigród). Podczas wykonywania prac polowych został on przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Z uwagi na charakter doznanych obrażeń ciała musiał być przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z rzeszowskich szpitali.

Wypadek miał miejsce przed godziną piętnastą na terenie Desznicy w gminie Nowy Żmigród. Doszło do niego prawdopodobnie przez nieuwagę 38-letniego mieszkańca tej miejscowości. Ciągnik rolniczy, który służył mu do wykonywania prac polowych, przewrócił się na górzystym wzniesieniu, a następnie przygniótł kierującego nim mężczyznę do podłoża. Próbę jego wydobycia spod uszkodzonego pojazdu podjęli – przed przybyciem służb ratowniczych – świadkowie zdarzenia.

Pokrzywdzonemu pomocy udzieliła załoga przybyłego na miejsce specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego z podstacji Pogotowia Ratunkowego w Nowym Żmigrodzie. Ze względu na poważne obrażenia ciała, jakich doznał w trakcie tego zdarzenia, lekarz zespołu zdecydował o wezwanie na miejsce śmigłowca ratowniczego z Sanoka. Poszkodowany w stanie przytomnym trafił na pokład latającej karetki, a następnie został przetransportowany drogą lotniczą do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie.

Miejsce lądowania i startu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostało zabezpieczone przez straż pożarną.

Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane przez Policję.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE