Na drogach

Zderzenie podczas próby wyprzedzania

Dwie osoby ucierpiały na skutek zderzenia samochodów osobowych w Sowinie (gmina Kołaczyce). Poszkodowani karetkami Pogotowia Ratunkowego zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z kołaczyckiego Posterunku Policji.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Dzisiejszego popołudnia służby ratownicze pracowały na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia, które miało miejsce na terenie Sowiny (gmina Kołaczyce). Na lokalnej drodze prowadzącej w kierunku tamtejszego kościoła parafialnego doszło do czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych – Hondy Civic oraz Opla Calibry, w wyniku czego pojazdy zostały zepchnięte z jezdni i znalazły się w przydrożnym rowie. Okoliczności oraz przyczyny, w jakich do niego doszło, są na chwilę obecną szczegółowo wyjaśniane przez stróżów prawa.

W zdarzeniu ucierpieli dwaj mężczyźni (kierowca i pasażer jednego z pojazdów). Karetkami Pogotowia Ratunkowego przetransportowano ich do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie na tamtejszym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zostali poddani szczegółowej diagnostyce. Obaj pokrzywdzeni byli przytomni, ze wstępnych ustaleń wynika, że nie doznali oni poważnych obrażeń ciała, a ich życiu na szczęście nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Pozostali uczestnicy nie wymagali interwencji medycznej.

W działaniach ratowniczych brały udział: dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy) ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, samochody ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym w Kołaczycach, patrole z Posterunku Policji w Kołaczycach i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, a także policyjny technik kryminalistyczny, który wykonał oględziny uszkodzonych pojazdów, sporządził szkic sytuacyjny, a także wykonał dokumentację fotograficzną.

Jeden z kierujących biorących udział w kolizji został przewieziony do Posterunku Policji w Kołaczycach celem przeprowadzenia badania stanu trzeźwości na urządzeniu stacjonarnym natomiast co do drugiego policjanci nie mieli wątpliwości – urządzenie wykluczyło w jego organizmie, by przed zdarzeniem spożywał alkohol.

Pojazdy zostały zabezpieczone przez swoich właścicieli we własnym zakresie.

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

kol_Sowina02

kol_Sowina03

kol_Sowina04

kol_Sowina05

kol_Sowina06

kol_Sowina07

kol_Sowina08

kol_Sowina09

kol_Sowina10

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE