Kultura | rozrywka | edukacja

Baśniowy piknik w Filii nr 3 MBP w Jaśle (zapowiedź)

Czym są baśnie? Dlaczego tak bardzo je lubimy i co sprawia, że moglibyśmy ich słuchać nieustannie? Dowiedzą się tego już niebawem najmłodsi podczas rodzinnego pikniku z opowieściami – 8 lipca o godz. 12.00 w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle (ul. Szopena 22).

Do zaczarowanej krainy niekończących się opowieści zabiorą nas bajarze z grupy Baśnie Właśnie, dzięki którym usłyszymy słowa przeplatane dźwiękiem i odbędziemy niecodzienną podróż w czasie. Przekonamy się także, że w baśniach przez wieki gawędziarze zamykali najciekawsze historie, którymi umilali ludziom czas i mądrość ludową pokoleń. Najmłodsi usłyszą znane i nieznane baśnie polskie w niecodziennej oprawie.

Zapraszamy do zaczarowanego świata opowieści!

W razie niepogody spotkanie odbędzie się w Sali Zarządu Jasło-Mickiewicza (ul. Krasińskiego 17).

Piknik jest częścią akcji „Polski Pomysłowo Opowiadany” realizowanej w ramach projektu „Polski – Pomysłowy”. Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana. Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE