Kultura | rozrywka | edukacja

Duet Xero i Smerfy w Sobniowie i na Kopernika

Zabawy z hula hop, wspólne tańce, wyścigi w spodniach z trzema nogawkami, wieszanie prania na czas oraz gry i zabawy sprawnościowe ze Smerfami – to atrakcje ostatnich lipcowych, Wakacyjnych Spotkań Artystycznych. Imprezy prowadzili animatorzy z rzeszowskiej Agencji Artystycznych Xero z Rzeszowa i Prym Art z Rudy Śląskiej wraz z instruktorami z JDK.

Fot. © Jasielski Dom Kultury / Piotr Chojecki
Fot. © Jasielski Dom Kultury / Piotr Chojecki

Środowe spotkanie z letnią przygodą poprowadzili artyści z Rzeszowa. Dzieci musiały wykazać się dużą zwinnością podczas zabawy z hula hop. Rodzice mogli przetestować swoja sprawność w drużynowych wyścigach w spodniach z trzema nogawkami. Zmagania odbywały się parami. Zadaniem rywalizujących ze sobą drużyn było jak najszybsze dotarcie w nich do mety, niosąc w ręce łyżeczkę z plastikową piłeczka, która nie mogła im spaść. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy z przeszkodami. Czwartkowe popołudnie milusińscy z osiedla Kopernika spędzili ze Smerfami. Niebiescy przybysze: Papa Smerf, Laluś i Pracuś przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Pierwszym zadaniem było podanie jak największej liczby imion smerfów, które zostały ukryte w smerfnej piosence. Klaun Śmiesznotka z baloników na prośbę milusińskich wykonywał różne przedmioty i zwierzęta. Każdy mógł wziąć udział w grach i zabawach sprawnościowych przygotowanych przez niebieskie stwory. Na wszystkich czekały słodkie nagrody.

Zwieńczeniem imprez był jak zwykle konkurs rysunkowy którego tematami były: „Wymarzone wakacje” oraz „Ulubiony świat bajek”. Chętni mogli wykazać się inwencją twórczą malując na papierze lub asfalcie. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a różnorodność potraktowania tematu potwierdziła fakt, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic.

Wakacyjne Spotkania Artystyczne współfinansowane były ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”, a także Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE