Na drogach

Folusz: idące poboczem małżeństwo potrącone przez osiemnastolatka

Dwie osoby, w tym jedna poważnie, ucierpiały w wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 993 relacji Nowy Żmigród-Gorlice. W Foluszu, idące poboczem małżeństwo zostało potrącone przez samochód osobowy. Kierujący pojazdem osiemnastolatek miał uprawnienia zaledwie od kwietnia. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Wczoraj, kilka minut po godzinie dziewiętnastej, na drodze wojewódzkiej nr 993 w miejscowości Folusz (gmina Dębowiec) doszło do poważnego w skutkach wypadku, w którym ucierpiało pięćdziesięciokilkuletnie małżeństwo potrącone przez samochód osobowy, za kierownicą którego siedział osiemnastolatek. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia, wstępnie ustalili jego przebieg.

Kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus 18-letni mieszkaniec gminy Dębowiec jechał od strony Nowego Żmigrodu w kierunku Gorlic. W momencie kiedy podjeżdżał na wzniesienie prawdopodobnie został oślepiony przez słońce i wjechał w idących poboczem pieszych. Piesi to małżeństwo w wieku 53 lat. Kobieta i mężczyzna poruszali się w tym samym kierunku, prowadząc rowery. – relacjonuje st. asp. Piotr Wojtunik, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Na skutek potrącenia piesi doznali obrażeń ciała, w wyniku czego konieczne było przetransportowanie ich przez dwa zespoły ratownictwa medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Najpoważniej poszkodowany został 53-latek. Mężczyzna, u którego stwierdzono urazy kończyn oraz klatki piersiowej, musiał pozostać na dalszym leczeniu.

Kierujący Fordem młody mężczyzna był trzeźwy, podobnie jak piesza. Natomiast od mężczyzny, który został przewieziony do szpitala, pobrano krew do dalszych badań. – powiedział Piotr Wojtunik.

Funkcjonariusz dodał, że „kierowca posiada uprawnienia od końca kwietnia”.

Policjanci na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółów zdarzenia. Jego okoliczności będą szczegółowo wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Na czas prowadzonych czynności ruch na drodze wojewódzkiej nr 993 odbywał się wahadłowo.

wyp_Folusz01

wyp_Folusz02

wyp_Folusz03

wyp_Folusz04

wyp_Folusz05

wyp_Folusz06

wyp_Folusz07

wyp_Folusz08

wyp_Folusz09

wyp_Folusz10

wyp_Folusz11

wyp_Folusz12

wyp_Folusz13

wyp_Folusz14

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE