Na drogach

Zarzecze: najechanie przyczyną zderzenia trzech pojazdów

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, które miało miejsce na drodze wojewódzkiej w Zarzeczu (gmina Dębowiec). W wyniku niezachowania należytej ostrożności przez jednego z kierujących doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Do jasielskiego szpitala trafiły cztery osoby podróżujące pojazdami. Aktualnie udzielana jest im pomoc medyczna.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Zdarzenie miało miejsce kwadrans przed godziną siedemnastą na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Zarzecze (gmina Dębowiec). Na pasie jezdni prowadzącym w kierunku Jasła doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych marki: Volkswagen Passat, Citroen Evasion i Renault Laguna. Według wstępnych ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy z przybyłego na miejsce patrolu ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, do najechania na poprzedzające pojazdy doszło z winy kierującego Volkswagenem, który nie zachował należytej ostrożności na śliskiej nawierzchni jezdni.

Na miejsce przybyły trzy zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy z Jasła oraz specjalistyczny z Nowego Żmigrodu) oraz sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle zostały przetransportowane w sumie cztery osoby, w tym troje dzieci. Poszkodowani przechodzą w chwili obecnej kompleksowe badania diagnostyczne. Na szczęście wstępne informacje wskazują na to, że nie mają oni poważnych obrażeń ciała.

Kierujący pojazdami zostali przebadani na stan trzeźwości. Wynik nie budził żadnych wątpliwości mundurowych. Kwalifikacja zdarzenia będzie uzależniona od charakteru obrażeń jakie zostaną stwierdzone u poszkodowanych przez lekarza dyżurnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

kol_Zarzecze1

kol_Zarzecze2

kol_Zarzecze3

kol_Zarzecze4

kol_Zarzecze5

kol_Zarzecze6

Z uwagi na to, że wszystkie samochody znajdują się poza jezdnią, na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Nowy Żmigród-Jasło ruch odbywa się bez żadnych utrudnień.

Niespełna godzinę wcześniej doszło do zdarzenia na drodze powiatowej w Cieklinie (gmina Dębowiec), w pobliżu skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku centrum miejscowości. Informacja o nim została przekazana przez osobę postronną na numer alarmowy 112. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udały się wszystkie służby ratownicze, w tym: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Nowego Żmigrodu, dwa zastępy straży pożarnej (samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz średni samochód ratowniczo-gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu), a także policyjny patrol ruchu drogowego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano w przydrożnym rowie samochód osobowy marki Audi. W jego pobliżu nie ujawniono jednak żadnych osób, które mogłyby się nim wcześniej poruszać. Na podstawie wstępnych oględzin ustalono, że pojazd jechał od strony Jasła w kierunku Folusza. Kierujący nim prawdopodobnie nie dostosował prędkości jazdy do panujących na jezdni warunków atmosferycznych, w wyniku czego samochód znalazł się poza jezdnią.

W toku prowadzonych czynności służbowych policjanci ustalili właściciela pojazdu – mieszkańca jednej z pobliskich miejscowości. Jak się później okazało, samochodem podróżowało dwóch mężczyzn, jednak żaden z nich nie przyznał się do tego, by prowadził samochód. Obydwoje zostali zatrzymani do wyjaśnienia i przewiezieni do jasielskiej komendy.

Szczegółowe okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

kol_Cieklin1

kol_Cieklin2

kol_Cieklin3

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE