Kultura | rozrywka | edukacja

Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi 2016” w Tarnowcu (zapowiedź)

Gmina Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Tarnowiec serdecznie zapraszają na VIII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi, który odbędzie się 28 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.

Jak na nazwę imprezy przystało pierogów nie zabraknie dla nikogo. Będą się one pojawiać w różnych postaciach przez cały dzień. Od godziny 14:00 będzie można degustować pierogi oraz wszelkiego rodzaju jadło regionalne przygotowane przez KGW.

Na scenie zaprezentują się lokalne kapele ludowe oraz zespoły śpiewacze: Potakowianki, Dworzanie, Jarzębina, Zespół Tarnina oraz Kapela Tarnowcoki.

Nie zabraknie konkursów z pierogami w roli głównej. Koła Gospodyń wezmą udział w Konkursie na Najlepsze Pierogi 2016 roku. Panie zmagać się będą w konkursie „Lepienia pierogów na czas”, panowie zaś rywalizować będą w konkursie „Jedzenia pierogów na czas”. Konkursy te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród festiwalowych gości.

Na straganach zaprezentują się przedstawiciele rzemiosła ludowego ze swoimi wyrobami: wikliniarskimi, hafciarskimi, szkłem artystycznym, ceramiką, kowalstwem.

Gwiazdą VIII Festiwalu Smaków Regionalnych będzie Michał Szpak oraz Mateusz Mijal.

(GOK w Tarnowcu)

SŁOWA KLUCZOWE