Sport | rekreacja | turystyka

Przełomem Dunajca z nordic walking (zapowiedź)

Klub Kulturalno-Turystyczny JDK przygotował wspólnie z Jasielskim Oddziałem PTTK relaksującą, nordic walkingową wędrówkę wzdłuż Przełomu Dunajca poprzez najpiękniejsze widokowo zakątki Pienin.

Droga Pienińska jest jednym z najpiękniejszych szlaków w Pieninach. Prowadzi wschodnim brzegiem Dunajca ze Szczawnicy. Szlak momentami wije się jak Dunajec, na tafli którego widać płynące góralskie tratwy, a w tle pienińskie szczyty skalne słynące z niezwykłej malowniczości.

Trasa wędrówki (około 12 km) prowadzić będzie ze Sromowiec Niżnych (przystań flisacka) poprzez kładkę na Dunajcu do Czerwony Klasztoru i Leśnicę (strona słowacka) i dalej malowniczą „Droga Pienińską” do Szczawnicy. Program wycieczki uwzględnia czas wolny na zwiedzanie Szczawnicy. Ognisko z pieczeniem kiełbasek w Leśnicy – prowiant własny.

Koszt uczestnictwa w wycieczce wynosi 60 zł, członkowie PTTK 55 zł. Cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, przewodnictwo na trasie. Na wycieczce wymagane jest posiadanie dowodu osobistego lub paszportu ze względu na część trasy wędrówki prowadzącą po stronie Słowacji.

Zapisy na wycieczkę:

  • PTTK Jasło ul. Floriańska – poniedziałek – piątek w godz. 9.00- 16.30
  • Sklep Elektryczny Jasło ul. Rynek w godz. 9.00 – 17.00
  • Kontakt- Elżbieta Ruszała – JDK, telefon 514- 284-625

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki oraz odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników.

20 sierpnia 2016 ( sobota)
Wyjazd z Jasła godz.7.00 ( budynek JDK)
Powrót godz. 20.00

Dunajec_2016

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE