Na drogach

Sobotni bilans na drogach powiatu jasielskiego

Do dwóch wypadków drogowych doszło w minioną sobotę na terenie gminy Kołaczyce. Ucierpieli w nich kierujący jednośladami: motocyklista i rowerzysta. Na krajowej „28” w Skołyszynie samochód osobowy uderzył w bariery ochronne. Kierowca pojazdu trafił do szpitala, jednak nie doznał poważnych obrażeń ciała. Przyczyny i okoliczności tych zdarzeń wyjaśnia Policja.

Fot. © https://www.facebook.com/straz.kolaczyce/
Fot. © https://www.facebook.com/straz.kolaczyce/

W pierwszym z wypadków, do którego doszło przed południem w Bieździedzy na drodze powiatowej relacji Kołaczyce-Sieklówka, ucierpiał kierujący motocyklem. Jego pojazd zderzył się z samochodem osobowym marki Audi, którego kierujący wykonując manewr skrętu na teren prywatnej posesji prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tego zdarzenia ucierpiał 30-letni mieszkaniec Jasła. Został on przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Poszkodowany był trzeźwy, podobnie jak siedzący za kierownicą „osobówki” 39-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce.

Na miejscu pracował specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Jasła oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym z Kołaczyc, którego zadaniem było uprzątnięcie jezdni z pozostałości powypadkowych oraz neutralizacja rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Droga w tym miejscu była przez pewien czas całkowicie zablokowana.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Kilka minut przed godziną trzynastą w Skołyszynie, na drodze krajowej nr 28, kierujący samochodem osobowym marki Peugeot – jadąc w kierunku Jasła – zjechał nagle z jezdni i uderzył czołowo w bariery odgradzające jezdnię od przydrożnego rowu. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało, został on przewieziony do szpitala w Jaśle na profilaktyczne badania. 21-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn był trzeźwy.

Do likwidacji skutków kolizji zostały zadysponowane: dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy) z Jasła, sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym ze Skołyszyna.

Ruch na krajowej „28” odbywał się wahadłowo.

Niespełna kilka minut przed godziną osiemnastą do Pogotowia Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie, że na jednej z dróg w Sowinie leży chłopak, który upadł z roweru na jezdnię doznając przy tym obrażeń ciała. Według wstępnych przypuszczeń, zjeżdżając ze wzniesienia – z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn – zjechał on z drogi i tam jeszcze uderzył w drzewo. Piętnastolatek został przetransportowany przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala. Badania diagnostyczne wykazały, że doznał on poważnych obrażeń ciała, wskutek których pozostał na dalszym leczeniu w Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Okoliczności wszystkich zdarzeń wyjaśnia Policja.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE