Kultura | rozrywka | edukacja

XI Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny (zapowiedź)

Od 15 września do 3 października br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w XI Jasielskim Festiwalu Literackim i Regionalnym. Przed nami kolejna odsłona niepowtarzalnych spotykań z udziałem współczesnych twórców literatury polskiej oraz osób związanych z naszym regionem. Nie może Cię zabraknąć!

XI Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny

Propozycje dla dorosłych i młodzieży

W ramach Festiwalu pasjonaci czytania spotkają się z twórcami, laureatami polskich i zagranicznych nagród literackich: Justyną Bargielską, poetką i pisarką znanych powieści: Obsoletki, Małe lisy oraz tomików poetyckich: Dwa fiaty, Nudelman, Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką Cukierni pod Amorem oraz Jarosławem Kretem, prezenterem i autorem książek podróżniczych m.in. Mój Madagaskar, Planeta według Kreta, Moje Indie. Odbędzie się również dyskusja o roli czytania: Czytać czy nie czytać – oto jest pytanie z udziałem jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży – Mariusza Kalandyka, Grzegorza Kociuby oraz Jana Tulika.

Propozycje dla dzieci

Dzieci spotkają się ze znanymi i lubianymi twórcami współczesnej literatury dla najmłodszych: Pawłem Beręsewiczem, Łukaszem Dębskim oraz Marcinem Pałaszem. Wezmą udział w szeregu kreatywnych warsztatów, podczas których wspólnie z jaślanką, Joanną Bogusz, poznają nowe przygody Dzieciaków z Krainy Niesnu. Z kolei wspólnie z ilustratorką Olą Cieślak przyjrzą się współczesnej ilustracji dla najmłodszych, wraz z sympatyczną pandą dowiedzą się „Co wypanda a co nie wypanda” i zaprojektują swoje nietuzinkowe obrazy.

Wstęp na wszystkie imprezy w ramach festiwalu jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na stronie www.mbp.jaslo.pl.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE