Na drogach

Bieździadka: samochód osobowy dachował w przydrożnym rowie, kierująca w stanie ciężkim

Dzisiaj w południe na terenie miejscowości Bieździadka (gmina Kołaczyce) miał miejsce wypadek drogowy. Kierująca samochodem osobowym doznała poważnych obrażeń ciała po tym jak z nieznanych na chwilę obecną przyczyn pojazd wjechał do przydrożnego rowu i przewrócił się na dach. Na miejscu musiały interweniować służby ratownicze.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierująca samochodem osobowym Volkswagen Polo jadąc drogą powiatową od strony Sieklówki w kierunku Kołaczyc – z nieznanych na chwilę obecną przyczyn – na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechała z jezdni na prawą stronę i uderzyła w betonowy mostek prowadzący do prywatnej posesji. Samochód następnie przewrócił się na dach.

Na skutek wypadku kierująca pojazdem 54-letnia mieszkanka gminy Kołaczyce doznała obrażeń ciała i w stanie ciężkim została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala, gdzie pozostała na dalszej obserwacji. Od poszkodowanej pobrano krew do badań stanu trzeźwości.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze Policji. Mundurowi, wspierani przez grupę dochodzeniowo-śledczą, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i uszkodzonego pojazdu, rozmawiali ze świadkami oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Kołaczycach.

Ze względu na prowadzoną akcję ratowniczą oraz konieczność wyciągnięcia samochodu z przydrożnego rowu i usunięcia go przez lawetę pomocy drogowej, ruch na drodze powiatowej relacji Kołaczyce-Sieklówka był chwilowo wstrzymany.

W likwidacji skutków zdarzenia brały udział następujące służby: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (sekcja ratownictwa technicznego oraz samochód operacyjny), zastęp z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach oraz dwa patrole Policji (Wydział Ruchu Drogowego oraz Posterunek Policji w Kołaczycach).

260916w2

260916w3

260916w4

260916w5

260916w6

260916w7

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE