Informacje

Dębowiec: odpust wrześniowy 2016 (zapowiedź)

We czwartek, 15 września rozpoczniemy odpust wrześniowy ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w 170 rocznicę objawienia i 20 rocznicę koronacji. Zapraszamy Was do jak najlepszego przeżycia tego czasu łaski, szczególnie, że dany jest on nam w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Niech Maryja, Matka Miłosierdzia wyprasza nam łaskę odkrycia miłości Boga większej niż nasz grzech. To o co Was prosimy to byście nie bali się dawać czasu Bogu, bo On zawsze jest hojniejszy i wynagrodzi nam stokrotnie.

Rozpoczniemy przedpołudniową Mszą świętą w intencji chorych, której będzie przewodniczył bp Kazimierz Górny. Pomóżcie Waszym bliskim dotrzeć na ten czas ich zanurzenia w łasce Bożego Miłosierdzia. Spotkanie tradycyjnie zakończy błogosławieństwo lourdzkie i wspólne świętowanie. Wieczorem w tym dniu zapraszam na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała. Prowadzona będzie przez ks. Krzysztofa Kołodziejczyka z jasielskiej Fary i zakończy się ok godz. 21.00.

W piątek przed południem zapraszamy ARS i przyjaciół Sanktuarium, o 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia z przejściem przez Bramę Miłosierdzia, a wieczorem spotkanie młodych, szczególnie tych przygotowujących się przyjęcia sakramentu bierzmowania, w którym będzie uczestniczył bp Edward Białogłowski.

W sobotę o 10.30 diakoni Adam i Piotr, którzy w wakacje mieli posługę w Sanktuarium przyjmą święcenia kapłańskie z rąk bpa Leona Dubrawskiego ordynariusza diecezji kamieniecko-podolskiej, po południu natomiast zapraszamy na Drogę Krzyżową z przejściem przez Bramę Miłosierdzia, Liturgię pokutną, Nowennę i Mszę św. wigilijną z procesją światła, której przewodniczył będzie ordynariusz rzeszowski bp Jan Wątroba. Na zakończenie dnia zapraszamy na adorację z modlitwą uwielbienia.

Uroczystości odpustowe zakończymy w niedzielę. W tym dniu ulegnie zmianie porządek Mszy św., które będą odprawiane o godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.00. Suma odpustowa dziękczynna rozpocznie się o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczyć będzie abp Adam Szal nowy metropolita przemyski. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału. Natomiast o godz. 15.00 swoja Mszę świętą prymicyjną odprawią saletyńscy neoprezbiterzy. Słowo Boże wygłosi im znany biblista ks. Wojciech Węgrzyniak. Nasze uroczystości zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

(Saletyni)

SŁOWA KLUCZOWE