Kultura | rozrywka | edukacja

Język kulturalnie smakuje słowa – akcja plakatowa Loesje

13 września br. bibliotekarze wspólnie z wolontariuszami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach projektu Polski – Pomysłowy przeprowadzili miejską akcję plakatową Loesje.

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Dzięki niej przestrzeń miasta rozpromieniła się kreatywnymi hasłami językowymi m.in. Dobra rozmowa nie pozostaje głucha, Język kulturalnie smakuje słowa czy Dobry nastrój łasy na dobre przymiotniki. Plakaty z hasłami oraz kodami QR odsyłającymi do informacji o projekcie zadomowiły się w jasielskich szkołach, urzędach, instytucjach kultury oraz lokalnych sklepach i pokazują mieszkańcom Jasła jak można dobrze bawić się słowem. Plakatowaniu towarzyszyło także rozdawanie pocztówek z hasłami i informacjami o realizowanym projekcie. Przedsięwzięcie cieszyło się zainteresowaniem i wsparciem za które dziękujemy.

Akcja plakatowa to kolejny etap działań w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu Polski – Pomysłowy. Hasła, które znalazły się na plakatach i pocztówkach powstały w kwietniu tego roku podczas warsztatów kreatywnego pisania Loesje. Dzięki nim dzieci, młodzież oraz dorośli przekonali się o tym, że z zupełnie przypadkowych słów można stworzyć chwytliwe i przykuwające uwagę slogany, które być może staną się inspiracją do własnych prób twórczych.

Projekt „Polski Pomysłowy” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana. Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza.

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE