Na drogach

Motocyklista ucierpiał po zderzeniu z samochodem osobowym

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj popołudniu na ulicy Bieszczadzkiej w Jaśle. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała trafił kierujący jednośladem mężczyzna. Przez kilkadziesiąt minut występowały utrudnienia w ruchu.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Dwadzieścia minut przed godziną siedemnastą do służb ratunkowych wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego z motocyklem jakie miało miejsce na ulicy Bieszczadzkiej w Jaśle, w rejonie skrzyżowania w kierunku Warzyc. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący samochodem marki Mercedes-Benz nie zachował należytej ostrożności i wymusił pierwszeństwo na jadącym prawidłowo motocyklu. Jednoślad uderzył w znak drogowy, a następnie zatrzymał się na żywopłocie.

Kierujący nim mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała i po zaopatrzeniu na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego został przewieziony do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. 32-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego był trzeźwy, podobnie jak kierowca „osobówki”. Jemu nic się nie stało.

Miejsce wypadku zostało zabezpieczone przez dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz dwa patrole Policji.

Droga krajowa nr 28 była w tym miejscu częściowo zablokowana, mundurowi kierowali ruchem wahadłowo.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady, wykonała oględziny uszkodzonych pojazdów, a także sporządziła dokumentację fotograficzną. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

wyp_warzyce2

wyp_warzyce3

wyp_warzyce4

wyp_warzyce5

wyp_warzyce6

wyp_warzyce7

wyp_warzyce8

wyp_warzyce9

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE