Na drogach

Pijany wtargnął na jezdnię pod samochód

W niedzielę w Brzyskach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego lanosa i osoby pieszej. Będący w stanie nietrzeźwości 58-letni mężczyzna został potrącony przez samochód. Z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

Do wypadku doszło w minioną niedzielę w Brzyskach, po godz. 1 w nocy. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 20-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce jechał osobowym lanosem drogą powiatową z Błażkowej w kierunku Jasła. W Brzyskach na prostym odcinku drogi potrącił pieszego, który nagle wszedł na jezdnię. W wyniku zderzenia potrącony mężczyzna, 58-letni mieszkaniec gminy Brzyska, z obrażeniami trafił do szpitala. Był pijany, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,8 promila alkoholu. Kierowca lanosa był trzeźwy. Zarówno on, jak i pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Interweniujący policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu, wykonali dokumentację fotograficzną. Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE