Informacje

Policjanci pomogą mieszkańcom w korzystaniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Od kilku dni na terenie Podkarpacia funkcjonuje Interaktywna „Mapa Zagrożeń”. To innowacyjne narzędzie służące głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Daje bowiem możliwość informowania Policji o miejscach i zdarzeniach, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa. W dniach 26-30 września br. policjanci będą informować mieszkańców jak korzystać z mapy zagrożeń.

Od 20 września na terenie naszego województwa funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dostępna jest ona na stronach internetowych Policji i każdy może z niej korzystać. By zawiadomić o zagrożeniu wystarczy kilka chwil. Na mapę można nanieść dowolne zagrożenie z dostępnego katalogu, które poddane zostanie weryfikacji, a w przypadku jego potwierdzenia wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Należy pamiętać, że z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Nanoszone na mapę zagrożenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie są traktowane jako zgłoszenie interwencji. W nagłych sytuacjach wymagających pilnej interwencji Policji, nadal należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

W dniach 26-30 września br. w godzinach od 11 do 16, policjanci z jasielskiej komendy, na płycie Rynku w Jaśle, będą udzielać informacji mieszkańcom Jasła odnośnie „Mapy Zagrożeń”. Pokażą także jak w praktyce korzystać z nowo powstałego narzędzia.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia punktu informacyjnego!

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE