Na drogach

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej komendy będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 44-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce, kierował samochodem mając 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17 w Kołaczycach. Spacerujący z córką funkcjonariusz jasielskiej komendy, na drodze relacji Kołaczyce – Kłodawa zauważył audi cofające w kierunku mostu na rzece Wisłoce. Manewr wzbudził zainteresowanie policjanta, ponieważ kierujący nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, funkcjonariusz podszedł do niego. Jego podejrzenia potwierdziły się, od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Interweniujący policjant wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę i wezwał patrol.

Okazało się, że kierujący audi to 44-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 3 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał dowodu rejestracyjnego oraz polisy ubezpieczeniowej. Nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami.

Trwa postępowanie, w wyniku którego nieodpowiedzialny kierowca niebawem odpowie za naruszenie przepisów.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE