Kultura | rozrywka | edukacja

Poszukiwacze Artystycznych Pereł w JDK (zapowiedź)

Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Muzyka Świata „Akord” z Nowego Sącza zapraszają dzieci (od lat 13), młodzież oraz osoby starsze z powiatu jasielskiego do udziału w konkursie pn. „Poszukiwacze Artystycznych Pereł”. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 września br. o godz. 12.00. Przesłuchania uczestników odbędą się tego samego dnia o godz. 17.00. Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiat Jasielski.

Celem konkursu jest m.in. dokonanie przeglądu twórczości artystycznej, umożliwienie prezentacji swoich umiejętności artystycznych, odkrycie nowych osobowości twórczych, popularyzacja muzyki oraz wspólna zabawa. A co ważne konkurs adresowany jest także do osób niepełnosprawnych. W przeglądzie mogą wystąpić soliści, instrumentaliści, raperzy, zespoły oraz – co jest zupełną nowością na Podkarpaciu – kompozytorzy, autorzy tekstów i tancerze. Repertuar jest dowolny, ale utrzymany w stylistyce szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Występy oceniać będzie trzyosobowa komisja konkursowa, w skład której wchodzą: Mirosław Witkowski (przewodniczący jury), ­solista, pedagog, kompozytor, autor projektu, Rafał Potoniec, perkusista, kompozytor, producent oraz Wojciech Nowicki, pianista, aranżer, założyciel i szef big bandu Jass Brass Consort.

Zwycięzcy przeglądu wystąpią w towarzystwie profesjonalnych muzyków o międzynarodowej sławie, podczas koncertu galowego „Mozart vs Sinatra” 14 października 2016 r. na scenie JDK. Dodatkowo dla laureatów zostaną zorganizowane warsztaty muzyczne z zawodowymi artystami/instruktorami. Dokładny termin i miejsce warsztatów zostaną podane po zakończeniu przeglądu.

Zgłoszenia do konkursu należy składać osobiście w sekretariacie Jasielskiego Domu Kultury od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 16.00 lub drogą elektroniczną na adres: smsakord@gmail.com. do 23 września do godz. 12.00 br. 

Karta zgłoszeń i regulamin dostępne są na stronie internetowej Jasielskiego Domu Kultury w zakładce „Regulamin”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE