Na drogach

Potrącenie pieszej na ulicy Staszica w Jaśle

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Staszica w Jaśle. Kobieta została potrącona przez samochód osobowy w momencie przechodzenia przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do miejscowego szpitala.

Około godziny 14:40 na terenie miasta Jasła doszło do wypadku, w którym ucierpiała osoba piesza. Po otrzymaniu informacji oficer dyżurny tutejszej komendy Policji niezwłocznie skierował w to miejsce patrol ruchu drogowego. Mundurowi wstępnie ustalili okoliczności tego zdarzenia. Z zebranych przez nich informacji wynika, iż pod jadący ulicą Staszica w kierunku skrzyżowania z ulicą Dworcową samochód osobowy Fiat Stilo wtargnęła nagle z prawej strony (patrząc z perspektywy kierowcy pojazdu) kobieta. W wyniku potrącenia 56-letnia mieszkanka gminy Skołyszyn upadła na jezdnię doznając przy tym obrażeń ciała.

Poszkodowana została zaopatrzona przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego, a następnie przewieziona karetką do miejscowego szpitala. Z uwagi na charakter stwierdzonych u niej urazów zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Kierującemu samochodem 23-letniemu mieszkańcowi gminy Tarnowiec. W wyniku badania na alkomacie stróże prawa ustalili, że był trzeźwy.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. Funkcjonariusze ruchu drogowego, przy współpracy z grupą dochodzeniowo-śledczą, ustalili świadków, wykonali oględziny uszkodzonego pojazdu oraz sporządzili odpowiednie szkice i dokumentację fotograficzną.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE