Na drogach

Stracili uprawnienia za szybką jazdę

Trzej kierowcy stracili prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali ich na terenie Nowego Żmigrodu. Przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Pierwszego kierowcę jadącego z nadmierną prędkością policjanci zatrzymali w piątek około godz. 18 w Nowym Żmigrodzie na drodze wojewódzkiej nr 993. 40-letni mieszkaniec Wrocławia jechał skodą superb. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Urządzenie wskazało 112 km/h przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu do 50 km/h.

Tego same dnia przed godz. 19, na ul. Dukielskiej w Nowym Żmigrodzie, policjanci zarejestrowali kolejny pojazd jadący z nadmierną prędkością. Tym razem był to ford, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. W miejscu, gdzie obowiązywała prędkość do 50 km/h, jechała 119 km/h.

Kolejnym kierowcą poruszającym sie z nadmierną prędkością okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego. W sobotę około godz. 10.30 na ulicy Dukielskiej w Nowym Żmigrodzie jechał osobowym peugeotem z prędkością 102 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Ponieważ mężczyźni przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym, policjanci ukarali ich mandatami i zatrzymali ich prawa jazdy.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE