Kultura | rozrywka | edukacja

Uśmiechy folkloru – warsztaty z Marianną Oklejak (zapowiedź)

28 września najmłodsi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle spotkają się z autorką popularnej serii książek dla dzieci o przygodach sympatycznej Basi.

Wspólnie z Marianną Oklejak wezmą udział w kreatywnych warsztatach inspirowanych polskim folklorem, podczas których odbędą niezwykle kolorową wędrówkę od morza aż do Tatr. Przyjrzą się bogactwu  barw regionalnego wzornictwa, lokalnym zwyczajom, poznają estetykę ludowych wycinanek i zakumplują się z tradycją.

Marianna Oklejak jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ilustratorką i graficzką znaną dzieciom szczególnie dzięki serii o Basi oraz „Europa dla młodych podróżników”, a także ilustracjom do książek „Siedmiu wspaniałych”, „Król Maciuś Pierwszy” „Jestem miasto. Warszawa” i wielu innych.

Ilustratorka poprowadzi warsztaty plastyczno-literackie Cuda-wianki-wycinanki oraz Na głowie, podczas których m.in. przybliży dzieciom polską kulturę ludową, pokaże drukowane tkaniny tarnogrodzkie oraz wyjaśni co to są czółka kurpiowskie i gamerki biłgorajskie.

Spotkanie odbędzie się o godz. 9.00 i 11:00 w Strefie Innowacji MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1) w ramach XI Jasielskiego  Festiwalu  Literackiego i Regionalnego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE