Kultura | rozrywka | edukacja

W MDK: Dances With Camera (zapowiedź)

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle ma dla wszystkich miłośników filmu, ale także tańca wyjątkową propozycję – seans Dances With Camera.

Dances with Camera to program międzynarodowych filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest taniec, ruch oraz szeroko pojęta fizyczna ekspresja. Pod nazwą Dances with Camera kryje się także prestiżowy konkurs, który już od trzech lat odbywa się w ramach Short Waves Festival, prezentując wyselekcjonowane filmy tańca z całego świata. Film tańca, screendance, videodance – to nie tylko taniec tworzony dla kamery, to artystyczna forma, w której splatają się różne gatunki filmu, sztuk wizualnych i mediów, formy tradycyjne i eksperymentalne; fabularne opowieści i całkowicie abstrakcyjne obrazy.

W zestawie znalazły się produkcje wyróżniane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. Cinedans Festival Amsterdam, POOL Internationales Tanz Film Festival, San Francisco Dance Film Festival, InterFilm Festival Berlin, Leeds Interantional Film Festival, Screenmotion Festival London.

Serdecznie zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle 16 września (piątek) 2016 r. o godzinie 18.30. Wstęp bezpłatny.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE