Kultura | rozrywka | edukacja

Warsztaty prozatorskie z Justyną Bargielską (zapowiedź)

Już na początku października jasielska młodzież będzie miała okazję do kolejnego spotkania z językiem ojczystym w ramach realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle projektu Polski-Pomysłowy.

4 października br. o godz. 9.00 w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle (ul. Sokoła 6) odbędą się warsztaty prozatorskie z poetką i prozaiczką Justyną Bargielską.

Justyna Bargielska urodziła się 7 lipca 1977 roku, mieszka w Warszawie. Jest laureatką III edycji konkursu poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego (2001) oraz nagrody specjalnej w konkursie im. Jacka Bierezina (2002). W 2010 za tom wierszy Dwa fiaty otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia. W tym samym roku opublikowała swój prozatorski debiut Obsoletki, za który została uhonorowana po raz drugi Nagrodą Literacką Gdynia 2011. Książka znalazła się również w finale Nagrody Literackiej Nike 2011 oraz wśród nominowanych do Paszportu Polityki 2010. Tom wierszy Bach for my baby i powieść Małe lisy przyniosły jej szerokie uznanie i kolejne nominacje do prestiżowych nagród literackich.

Projekt „Polski-Pomysłowy”dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2016”.

Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE