Na drogach

Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną zderzenia dwóch pojazdów

Na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Żółków (gmina Jasło) występują utrudnienia w ruchu. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierująca jednym z pojazdów doznała obrażeń ciała, w wyniku czego została przewieziona do jasielskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Około godziny 15:30 w miejscowości Żółków (gmina Jasło) miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego jedna osoba doznała obrażeń ciała. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadące od strony Jasła Suzuki Swift podjęło manewr skrętu w lewo na teren prywatnej posesji. Kierująca nim kobieta prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka innemu użytkownikowi ruchu i doprowadziła do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów.

W związku z tym pas jezdni w kierunku Jasła jest zablokowany – policjanci wprowadzili w tym miejscu ruch wahadłowy. Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród mogą potrwać nawet do godziny 17:30.

Jedna z osób biorących udział w zdarzeniu (kierująca Suzuki) doznała obrażeń ciała, w wyniku czego musiała zostać przetransportowana do jasielskiego szpitala na szczegółowe badania.

Obydwoje kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu swoje czynności wyjaśniające prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

W akcji ratowniczej uczestniczył podstawowy zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (sekcja ratownictwa technicznego).

2709164

2709165

2709166

2709167

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE