Na drogach

Czołowe zderzenie podczas feralnego wyprzedzania

Cztery osoby, w tym kilkuletnie dziecko ucierpiały na skutek czołowego zderzenia samochodów osobowych. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na ulicy Krakowskiej w Jaśle. Przez kilkadziesiąt minut droga krajowa nr 73 na tym odcinku była całkowicie zamknięta, ruch został przekierowany na boczną ulicę miejską. Na szczęście u żadnego z poszkodowanych nie stwierdzono poważnych obrażeń ciała.

Kwadrans przed godziną dwudziestą do służb ratowniczych wpłynęła informacja o wypadku samochodowym na ulicy Krakowskiej w Jaśle, na wysokości miejskiej oczyszczalni ścieków. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zespoły ratownictwa medycznego, strażacka sekcja ratownictwa technicznego oraz policyjne patrole.

Ze zgromadzonego do tej pory materiału dowodowego wynika, że kierujący samochodem osobowym Seat Leon poruszał się drogą krajową nr 73 od strony Kołaczyc. W trakcie podjętego manewru wyprzedzania jadącego przed nim samochodu ciężarowego 22-letni mieszkaniec gminy Jasło prawdopodobnie nie zachował należytych środków ostrożności i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Opel Astra.

Na skutek zderzenia się pojazdów obrażeń ciała doznał kierujący Seatem oraz trzy osoby podróżujące Oplem: 6-letni chłopiec, 25-letnia kobieta oraz 39-letni mężczyzna – wszyscy to mieszkańcy województwa śląskiego. Zostali oni przewiezieni karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Po wykonanej diagnostyce przeprowadzonej na zlecenie lekarza dyżurnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szczęśliwie okazało się, że żadna z osób nie ucierpiała poważnie w tym zdarzeniu.

Policjanci przebadali kierowców na stan trzeźwości. W obydwu przypadkach wynik nie budził żadnych wątpliwości.

Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. – poinformował st. asp. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy jasielskiej Policji.

Przez ponad godzinę droga krajowa nr 73 relacji Jasło-Kołaczyce była na tym odcinku całkowicie nieprzejezdna dla samochodów ciężarowych natomiast pojazdy osobowe zostały skierowane na objazd, który wyznaczono na pobliskiej ulicy Podzamcze.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia dzięki uprzejmości Policji:

2410161

2410162

2410163

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE