Na drogach

Motocyklem uderzył w bok „osobówki”

Przed południem na ulicy Niegłowickiej w Jaśle doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Na skutek wypadku ucierpiały trzy osoby, w tym siedmioletnie dziecko. Poszkodowani zostali przewiezieni karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki Suzuki 54-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego poruszał się ulicą Niegłowicką w kierunku Dębowca. Na wysokości miejscowego kościoła parafialnego – na ostrym zakręcie drogi – mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas i uderzył w lewy bok jadącego z naprzeciwka samochodu osobowego Peugeot 206.

W wyniku wypadku do jasielskiego szpitala zostały przewiezione trzy osoby: motocyklista, 39-letni kierowca samochodu osobowego oraz jego siedmioletni syn. Obrażenia ciała, jakich doznali, na szczęście nie zagrażają ich życiu.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Na miejscu czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Szczegółowe ustalenia będą przedmiotem prowadzonego postępowania.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zespoły ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (specjalistyczny i podstawowy) oraz dwa zastępy straży pożarnej (dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle).

(red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE