Na drogach

Nietrzeźwy pędził z prędkością 107 km/h w terenie zabudowanym

Jasielscy policjanci zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Podczas minionego weekendu policjanci jasielskiej drogówki zatrzymali do kontroli czterech kierowców, którzy nie zważając na niesprzyjające warunki atmosferyczne, poruszali się w terenie zabudowanym z prędkością przekraczającą 100 km/h. Kierowcy zostali ukarani mandatami i stracili prawa jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący osobowym oplem, 42-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. W miniony piątek przed godz. 17, został przez policjantów zatrzymany do kontroli w Zarzeczu, w związku z naruszeniem przepisów ograniczających prędkość. W terenie zabudowanym jechał 107 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 0,6 promila. Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie postępowanie. Przypominamy, że za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kierujący może stracić także możliwość prowadzenia pojazdu nawet na 15 lat.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE